ورود کاربر     مرا با یاد داشته باش؟
 + ثبت نام

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
جلسه توجیهی کارشناسان شیر مدارس شهرستانهای استان برگزار شد فرستنده barakchi (۱۳۹۳/۱۱/۶)

Open in new window

پیرو مصوبات کمیته کیفیت شیر مدارس استان مازندران، جلسه توجیهی کارشناسان شیر مدارس شهرستانهای استان روز شنبه مورخ 4/11/93 با حضور اعضای کمیته کیفیت شیر مدارس و 33 کارشناس شیر مدارس شهرستانهای استان برگزار شداختصاص 15 میلیارد تومان برای شیر مدارس مازندران

در گردهمایی شیر مدارس مازندران که در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان برگزار شد، آقاپور مسئول شیر مدارس استان مازندران مبلغ اختصاص یافته به استان مازندران را 15 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ 4 میلیارد و 700 میلیون تومان برای توزیع شیر پاستوریزه مابقی برای شیر استریل اختصاص یافته است.

وی افزود: بدین ترتیب بیش از 400 هزار تن از دانش آموزان و معلمان از شیر مدارس بهره مند می شوند.

در ادامه آقاپور دریافتی شیر برای هر دانش آموز را 14 لیتر اعلام کرد و گفت: این مقدار در 70 نوبت لیوانی یا پاکتی در طول سال تحصیلی به دانش آموزان ارائه می شود.

مسئول شیر مدارس استان مازندران افزود: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی کیفیت شیر مدارس نسبت به سالهای گذشته بهتر شده است.[/right]

وی با بیان اینکه شیر پاستوریزه برای جلوگیری از فاسدشدن باید در ماشین های سردخانه دار یا ماشین های مخصوص حمل شیر حمل و توزیع شود، گفت: شیر شیفت صبح را باید قبل از ساعت 10 و شیر شیفت عصر را ساعت 15 به دانش آموزان تحویل داده شود.

آقاپور افزود: در جهت فرهنگسازی سالم در مصرف شیر، بهتر شیر اختصاص یافته با معلمان صرف شود تا دانش آموزان رغبت بیشتری به خوردن شیر پیدا کنند.توزیع 14 لیتر شیر در مدارس استان در برابر استانداردهای جهانی ناچیز است

در ادامه این جلسه حجازیان کارشناس ارشد اداره استاندارد با بیان اینکه شاید فاصله کیفی و کمی با ایده آل های جهانی داشته باشیم گفت: با نگاهی درست و منصفانه در می یابیم که اوضاع توزیع شیر آن چنان که برخی می گویند بد یا نگران کننده نیست.

وی افزود: در خصوص شیر مدارس آگاهی اولیه و آموزش کافی وجود ندارد.

حجازیان با اظهار اینکه در کشور ما بخاطر تنگناهای اقتصادی کمتر پیش می آید برای شیر مدارس یارانه تعلق گیرد، گفت: در برابر استاندارد های جهانی 14 لیتر در مدارس ایران واقعا عدد کوچکی است.

کارشناس ارشد اداره استاندارد تصریح کرد: این مقدار توزیع شیر بهانه ای ست برای آگاهی جامعه برای مصرف شیر بیشتر و اگر دانش آموزان در این سنین با شیر مانوس نشوند در آینده کل جامعه از این پیشامد متاثر خواهد شد.

وی افزود: اگر مدیران مدارس فکر می کنند شیر ارائه شده کیفیت لازم را ندارد بهتر است به سازمان های مربوطه اعلام کنند تا بررسی شود نه اینکه علاقمندی دانش آموزان را نسبت به خوردن شیر کاهش دهند.نگاه جامعه به شیر مدارس منفی است

در ادامه این مراسم معاونت پشتیبانی اداره کل مدارس مازندران بیان داشت: در حال حاضر نگاه جامعه به شیر مدارس منفی است.

عباسپور با بیان اینکه علیرغم کسری شدید اعتبارات آموزش و پرورش، 15 میلیارد تومان برای توزیع شیر اختصاص یافته است گفت: این امر نشان دهنده اهمیت این موضوع است که همه باید در درست و کامل اجرا شدن آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به نگاه منفی جامعه به توزیع شیر مدارس بیان داشت: علیرغم همه فعالیت ها، تبلیغات و نظارت ها برای توزیع شیر مدارس، برخی به انتشار تبلیغات سو، معرکه گرفتن، حرف زدن و بی اهمیت جلوه دادن این موضوع عادت دارند و می گویند در لبنیات پالم، وایتکس و.... وجود دارد.

معاونت پشتیبانی اداره کل مدارس مازندران با بیان اینکه توزیع 70 نوبت شیر مدارس در سال 93 مشکل تغذیه فرزندانمان را حل نخواهد کرد گفت: هدف اصلی ما نهادینه کردن مصرف شیر در بین خانواده هاست.

عباسپور در پایان سخنانش به انجام دقیق و کارشناسانه تاکید کرد و گفت: نمی توان با سلامت مردم بازی کرد و اگر در این کار مماشات شود، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم موانع و مشکلات شهرستان ها به مسئولان مربوطه ارائه و بررسی شد.چرا شیر مدارس و شیوه انتخاب، نظارت و توزیع

بر اساس شواهد حدود 6 سال پیش کمیته کیفیت شیر مدارس در مازندران تشکیل شد که متشکل از انجمن غذایی مازندران، آموزش و پرورش،موسسه استاندارد، اداره کل دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی، انجمن مهندسی کیفیت و تعاونی و لبنیات بود و همچنین لازم به ذکر است در مدارس مازندران 2 نوع شیر (پاستوریزه و استریل) توزیع می شود که شیر استریل بعلت ماندگاری بالاتر در مناطق کوهستانی و برفگیر و شیر پاستوریزه در مناطق شهری استفاده می شود.

یکی از وظایف مهم کمیته کیفیت شیر مدارس این است که شرکت ها قبل از حضور در مناقصات باید استاندارد مخصوصی را از نظر کیفیت شیر مدارس دریافت کنند که این اقدام فعلا فقط در مازندران اجرا می شود و پس از آن در 3 سطح A ،B، وC رتبه بندی می شوند. شرکتهایی که از لحاظ رتبه بندی در گروه C قرار می گیرند به هیچ عنوان وارد مناقصه نخواهند شد.

اقدام دیگر کمیته کیفیت شیر بازدید سرزده از شرکت های مربوطه برای رعایت هرچه بیشتر مقررات وضع شده است و اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر برنامه های این کمیته است که 33 کارشناس – بصورتیکه از هر شهرستان یک کارشناس- با برگزاری جلسات توجیهی برای رعایت ضوابط و قوانین کیفیت شیر مدارس به این مهم می پردازند.

منبع -فودنا
[۱۳۹۳/۱۱/۴] ممنوعیت ۳ قلم خوراکی در بوفه مدارس
[۱۳۹۳/۱۱/۴] نیمی از نان‌ها جوش شیرین دارند
[۱۳۹۳/۱۱/۲] روس‌ها سرمنشاء تولید فرآورده‌های لبنی ایران را بررسی می‌کنند
[۱۳۹۳/۱۱/۲] آب معدنی را با آب آشامیدنی اشتباه نگیرید!
[۱۳۹۳/۱۱/۲] ایران آمادگی تولید ارگانیک زیتون کنسروی و روغن زیتون رادر منطقه دارد
[۱۳۹۳/۱۱/۲] نیمی از نان‌ها جوش شیرین دارند
[۱۳۹۳/۱۱/۲] توسعه صادرات مواد غذایی به روسیه از طریق گیلان
[۱۳۹۳/۱۱/۲] آغاز صدور مجوز برای نانوایان آزاد‌پز
[۱۳۹۳/۱۱/۲] ابلاغ ممنوعیت عرضه سوسیس، کالباس و نوشابه گازدار در مدارس
[۱۳۹۳/۱۰/۲۹] نمایشگاه دائمی گشتاصنعت اصفهان در تهران
[۱۳۹۳/۱۰/۲۹] همایش کاربردی تجارت با چین 8 بهمن در تهران برگزار می‌شود
[۱۳۹۳/۱۰/۲۹] وزير جهاد کشاورزي: امسال مخالفت خود را با واردات شکر اعلام کردم
[۱۳۹۳/۱۰/۲۹] ۴۷ میلیون نفر در کشور غذای ناسالم مصرف می‌کنند/ نمک دریا حاوی فلزات سنگین است
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] خرید تضمینی ۲۸ هزار تن شیر برای تبدیل به شیرخشک/ واریز 2 میلیارد تومان به حساب دامداران
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت آرد/ نانوایی‌ها ۳ روز در سال مجاز به تعطیلی هستند
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] تولید شکر طعم دار برای نخستین بار در کشور
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] شناسنامه‌دار شدن محصولات مستلزم قطب‌بندی مناسب کشور است
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] تحلیلی بر بحرانی که روغن پالم برای صنایع ایران ساخت/ قهر مردم با صنایع لبنی چه دلیلی داشت؟
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] مصرف پنیر خامه‌ای محدود شود
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] دستور دادستانی تهران به سازمان غذاودارو برای انتشار استفاده‌کنندگان از روغن پالم
[۱۳۹۳/۱۰/۲۸] دومین جلسه کمیته کیفیت شیر مدارس برگزار شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] تور صنایع غذایی مسکو
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] فرآورده‌های لبنی کم‌تقاضا در سال۹۴ گران نمی‌شوند
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] مرگ های شور و شیرین در ایران/هشدار وزارت بهداشت
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] نان مخصوص شام روانه بازار شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] كاهش اثرات آلودگی هوا با تغذيه سالم
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] راهکارهای تشخیص مواد غذایی اصل از تقلبی
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] اصلاح قیمت نان ضروری بود
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] ۶۰‌درصد ظرفیت صنایع لبنی خالی است.
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] هشدار نسبت به مصرف شیرهای فله ای
[۱۳۹۳/۱۰/۲۷] آخرین خبرها از یارانه شیر و صادرات مواد پروتئینی
[۱۳۹۳/۱۰/۲۴] پیشنهاد رییس کمیسیون بهداشت برای افزایش مصرف لبنیات در کشور
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] برگزاری نخستین همایش فرصت‌های استفاده از سیلوهای فلزی و بتنی در ذخیره‌سازی غلات
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] سرانه مصرف شیر ایرانی‎ها کمتر از استاندارد جهانی+نمودار
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] عقب نشینی اتحادیه فروشندگان لبنیات / قیمت ماست و پنیر نصف می شود
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] عرضه گوشت گرم ممنوع نیست
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] اعتراض دامپزشکی به ادعای کاهش وزن گوشت گرم پس از سرد کردن
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] تولید بیش از ۸ میلیون تن شیر در کشور
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] سه اقدام حمایتی دولت از تولید‌کنندگان شیرخام/یارانه‌ای که پس از ۷ ماه واریز شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] واردات ۹۱۱ هزار تن برنج به کشور در ۹ ماهه امسال
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] 151 نانوایی پایتخت آزادپز می‌شوند/ اجرا از ابتدای بهمن
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] نصب برچسب قیمت جدید یا تاریخ مصرف جعلی روی برخی کالاها
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] لبنیات سنتی به هیچوجه مورد تائید وزارت بهداشت نیست
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] پرچمدار تامین روغن‌ نباتی کشاورزان باشند؛ نه واردکنندگان
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] یارانه بهار امروز به حساب دامداران واریز شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۳] جریمه و قطع سهمیه آرد در انتظار نانوایان متخلف
[۱۳۹۳/۱۰/۲۱] کمیته علائم روز شنبه مورخ 93/10/20 برگزار شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۱] سومین جلسه بازدید سرزده کمیته کیفیت شیر مدارس ابرگزار شد
[۱۳۹۳/۱۰/۲۰] خراسان‌رضوی نخستین تولیدکننده تخم‌مرغ بدون آنتی‌بیوتیک است
RSS Feed

(1) 2 3 4 ... 9 »
صنعت : موردی از تخلف در واحد‌های آب معدنی کشف نشده است
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۲۸ ۱۹:۰۵:۰۸ (50 بار خوانده شده)

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان ملی استاندارد ایران به شایعه استفاده از آب چاه در آب‌های معدنی موجود در بازار پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران، فریدون بلغاری درباره برخی اخبار منتشر شده مبنی بر غیراستاندارد بودن برخی آب معدنی های تولید داخل اظهار کرد: ما در سالهای گذشته بارها از بازار آب معدنی نمونه برداری کرده و این نمونه ها را بررسی کردیم اما هیچ وقت به موردی از آلوده بودن آب معدنی های تولید داخل نرسیدیم.

وی با اشاره به اینکه هم استاندارد آب معدنی و هم استاندارد آب آشامیدنی اجباری است، افزود: تاکنون موردی از تولیدات داخلی آب معدنی که مشکل میکروبی یا آلودگی داشته باشند کشف نکرده ایم.

این مقام مسئول همچنین گفت: متاسفانه بعضا شاهد این هستیم که در مغازه ها آب معدنی به صورت مستقیم زیر نور خورشید نگهداری می شود که این کار خطرناک بوده و ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد اما شیوه نگهداری در نظام توزیع ارتباطی با تولیدکنندگان ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر نظام توزیع مواد غذایی در کشور گفت: بیشترین وظیفه در این زمینه متوجه وزارت بهداشت است که باید به ویژه در مورد مواد غذایی و به خصوص در فصول گرم میزان نظارتها بر واحدهای صنفی از یک سو و واحدهای توزیع و پخش مواد غذایی از سوی دیگر تشدید شود.

بلغاری همچنین خواستار دقت در اظهارنظر مسئولان در زمینه غیراستاندارد بودن محصولات غذایی شد و گفت: ممکن است برخی اظهارنظرها آسیب زیادی به صنایع بزند به همین دلیل باید با دقت کامل در این زمینه عمل شود.

وی با اشاره به اینکه باید بین آب معدنی و آشامیدنی تفکیک قائل شویم، گفت: در حال حاضر واحدهای تولید آب معدنی و آب آشامیدنی هم از سازمان ملی استاندارد و هم از سازمان غذا و دارو مجوز و پروانه های لازم را دریافت می کنند و تحت نظر دو سازمان کار می کنند. درباره این شائبه نیز که واحدهای تولید آب معدنی از آب چاه برای تولید محصول خود استفاده می‌کنند، بررسی‌هایی انجام شده اما تاکنون موردی کشف نشده است.

ifif.ir

نظر
صنعت : پیشرفت کیفی صنایع غذایی غیرقابل انکار است
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۵ ۱۶:۳۷:۴۸ (59 بار خوانده شده)

مدیرکل غذای سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه سیاست این سازمان کاهش نظارتها در بخش تولید و افزایش نظارتها بر بخش توزیع است، گفت: در حال حاضر 70 درصد نظارتها در بخش تولید و 30 درصد در بخش نظارت است که این نسبت باید معکوس شود.

به گزارش خبرنگار روابط کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران، هدایت حسینی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران با اشاره به اینکه همکاری با تشکلها و انجمن های تخصصی در دستور کار دولت قرار گرفته است، افزود: به دلیل اهمیت صنعت غذا به صورت ویژه با کانون انجمن های صنایع غذایی تفاهم نامه امضا کردیم. البته به صورت جداگانه با تشکلهای عضو کانون نیز همکاریهایی داشته ایم که از آن جمله می توان به انجمن های روغن زیتون، برنج و لبنی اشاره کرد.

او با اشاره پیشرفت صنعت غذای کشور در زمینه ارتقای کیفیت محصولاتش گفت: در این زمینه می توان به صنعت آرد کشور اشاره کرد که با غنی سازی آن هم اکنون شاهد این هستیم که مشکلاتی نظیر فقر آهن در کشور کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.

مدیرکل غذای سازمان غذا و دارو با بیان اینکه هدف ما و بخش خصوصی یکی است، افزود: قرار است تیمی به صورت ویژه نحوه اجرای مفاد تفاهم نامه بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنایع غذایی را پیگیری کنند.

هدایت حسینی عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر تولید در کشور مظلوم است و ما به عنوان یک نهاد دولتی باید جلوی تولید سنگ نیندازیم. بخش خصوصی نیز باید عملکرد ما را نقد کرده و به راهکار ارائه دهد.

وی گفت: در راستای حمایت از تولید در دوره قبل با گمرک توافق کردیم تا مواد اولیه تولیدکنندگان با تسهیلات وارد شود و در عین حال بهبود فضای کسب وکار و رفع موانع تولید نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه صنعت غذا جزو معدود صنایع مزیت دار کشور محسوب می شود، اظهار کرد: 100 هزار پروانه تولید یا واردات مواد غذایی در کشور وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو صادر شده است که نظارت بر این تعداد واحد بدون مشارکت انجمنها تخصصی ممکن نیست.

ifif.ir

نظر
صنعت : تقلبی بودن 99 درصد آبلیموی موجود در بازار
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۵ ۱۶:۳۶:۱۳ (89 بار خوانده شده)

دبیر سندیکای صنایع کنسرو از تقلبی بودن 99 درصد از آبلیموهای موجود در بازار خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی پایگاه خبری کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران، محمد میررضوی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران توضیح داد: آبلیموهایی که در حال حاضر مصرف می کنیم به جز موارد استثنایی که خودشان در منازل تولید می کنند 99 درصد تقلبی بوده و آبلیموی طبیعی در بازار بسیار کم است که متاسفانه این وضعیت باعث شده سود سرشاری نصیب متقلبان شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین کنسرو تن ماهی دنیا تولید کشور تایلند است، اظهار کرد: این کنسرو در داخل ترکیبی از آب و روغن قرار دارد و البته سازمان استاندارد هنوز استاندارد آن را تائید نکرده است. این کنسرو بسیار بهتر از کنسروهای کنونی است که در آنها روغن مایع وجود دارد و متاسفانه برخی به اشتباه فکر می کنند روغن داخل کنسرو تن ماهی همان روغن ماهی بوده و آن را مصرف می کنند.

وی افزود: ترکیب آب و روغن در کنسرو تن ماهی اولا باعث می شود از دورریز حجم زیادی روغن بدون هیچ مصرف خاصی جلوگیری شود و ثانیا با کاهش نقطه جوش کنسرو در هنگام گرم کردن آن در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

وی گفت: پیشنهاد ما این است که هرچه زودتر استاندارد مربوط به کنسرو تن ماهی اصلاح شده و استاندارد بهترین کنسرو تن ماهی دنیا مورد تائید قرار بگیرد چرا که این کار هم به نفع مصرف کنندگان خواهد بود و هم باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف روغن در کشور خواهد شد.

ifif.ir

نظر
صنعت : یک مورد تخلف در صنایع لبنی محرز شد
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۵ ۱۶:۳۲:۲۳ (63 بار خوانده شده)

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به این‌که تاکنون تخلف یک شرکت لبنی در زمینه استفاده از روغن پالم در تولید محصولاتش محرز شده است گفت: از 124 نمونه گرفته شده از محصولات لبنی در حدود 20 درصد محصولات از چربی نباتی استفاده کرده بودند که تنها یک مورد غیر مجاز تشخیص داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیره پیروزبخت امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر تخلف گسترده صنایع لبنی به خاطر استفاده از روغن پالم در تولید محصولاتشان توضیح داد: از 300 فرآورده لبنی استفاده از روغن پالم تنها در تولید هشت فرآورده مجاز بوده و در تولید سایر محصولات غیر مجاز است.

وی با بیان این‌که باید بین روغن گیاهی و روغن پالم تفاوت قائل شویم، افزود: در محصولاتی هم که استفاده از روغن پالم در تولید آن‌ها مجاز است تولیدکننده موظف است روی محصول خود عنوان تولید شده با پالم را درج کند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا بهتر نبود که وزیر بهداشت به جای ایجاد تشویش در جامعه و نگران کردن مردم موضوع را با همکاری سازمان استاندارد پیگیری می کرد؟ گفت: بهتر است این سوال را از خود وزیر بهداشت بپرسید به نظر من نیز بهتر بود در این زمینه مسائل به صورت بهتری بیان می‌شد تا جامعه این چنین نگران نشود.
وی با بیان این‌که سازمان استاندارد و وزارت بهداشت در زمینه نظارت بر محصولات غذایی باید با یکدیگر هماهنگ عمل کنند، گفت: به زودی نتایج دقیق‌تر بررسی نمونه‌های محصولات لبنی گرفته شده از بازار اعلام می‌شود اما تا این لحظه تنها یک مورد تخلف محرز شده است.

پیروزبخت با بیان این‌که در اتحادیه اروپا محصولات اگر دارای روغن پالم باشند باید روی برچسب آن ها درج شده باشد گفت: به عنوان مثال در انگلستان جریمه تخلف در استفاده از روغن پالم بالغ بر 50 میلیون پوند است.

isna.ir

نظر
صنعت : استاندارد جدید آفلاتوکسین شیر تعیین می‌شود/تمیز کردن مرغ توسط مغازه‌داران باعث انتقال بیماری می‌شود - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930318001260#s
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۴:۵۴:۳۹ (95 بار خوانده شده)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محسن مشکوة در نشست خبری با اعلام این خبر اظهار داشت: پیش از این استانداردی بر اساس کدکس اتحادیه اروپا برای آفلاتوکسین شیر اعلام شده بود که بنا به افزایش ضریب اطمینان سلامت استاندارد جدیدی برای آن تعیین می‌شود.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با مؤسسه استاندارد در این زمینه جلسات مختلفی برگزار شده است و به زودی تصمیم قطعی در این باره گرفته می‌شود.

وی گفت: استاندارد جدید و مورد نظر سازمان دامپزشکی بر اساس معیار کدکس اتحادیه اروپا و FDA آمریکا است.

* آغاز توزیع مرغ بسته‌بندی در تهران/ مردم مرغ را برای تمیز کردن به مغازه‌ها ندهند

مشکوة با بیان اینکه توزیع مرغ بسته‌بندی در تهران هم آغاز شده است، گفت: مردم به هیچ عنوان مرغ را برای تمیز کردن به مغازه‌داران ندهند.

وی افزود: اگرچه مردم فکر می‌کنند تمیز کردن مرغ در بیرون کار را برای آنها راحت‌تر می‌کند، اما این عمل موجب آلودگی شده و بیماری را بروز می‌دهد.

farsnews.ir

نظر
(1) 2 3 4 ... 9 »