ورود کاربر     مرا با یاد داشته باش؟
 + ثبت نام

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
همایش ملی کیفیت با حضور انجمن مهندسی کیفیت برگزار شد. فرستنده nadia (۱۳۹۳/۲/۴)
Open in new window
نخستین کنفرانس ملی توسعه کیفیت راهبردی فراگیر در سلامت غذا روزهای سه شنبه و چهار شنبه مورخ 2 و 3 اردیبهشت 1393 در سالن انستیتو تغذیه ای صنایع غذایی کشور توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران برگزار شد.

پانل تخصصی ،سخنرانی مقالات ،کارگاه های آموزشی و نمایشگاه جانبی هم طبق برنامه ارائه شده در این 2 روز برگزار شد.

مدعوین این کنفرانس از کارشناسان و مسولان دستگاه های نظارتی،اساتید، صاحبان صنعت ، کارشناسان و دانشجویان صنعت غذا بودند.

دکترخاتمی در بخش داوری مقالات، دکتراحمدی در پانل تخصصی، دکتر شهره با سخنرانی با عنوان مشتری مداری و مهندس حسین زاده با کارگاه آموزشی زنجیره تامین و توزیع و سخنرانی مقاله آسیب شناسی در مدیریت ارتباط با مشتری از انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذا مازندران در این کنفرانس حضور داشتند.

در پایان سخنرانی دکتر شهره، از ایشان توسط انجمن مدیریت کیفیت تقدیر و تشکر شد. کارگاه آموزشی و مقاله ارائه شده توسط مهندس حسین زاده هم جزو کارگاه و مقاله های برتر معرفی و از او در اختتامیه تقدیر شد.

خانم ها محمودی، رضازاده ، ذهابیان و آقایان احمدی ،خاتمی،سلیمانی،شهره، رازقی و حسین زاده از انجمن مهندسی کیفیت غذا در این کنفرانس حضور داشتند.

شایان ذکر است اقای صفایی که زحمات زیادی را برای این کنفرانس از طرف انجمن مهندسی کیفیت مازندران متقبل شدند و بعنوان مدیر اجرایی از انجمن مهندسی کیفیت معرفی شده بودند ، بعلت مصیبت وارده نتوانستند در این کنفرانس حضور داشته باشند.

ارسال خبر: ذهابیان
[۱۳۹۳/۲/۴] آنچه درباره دارچین نمی دانید
[۱۳۹۳/۲/۴] فروش زعفران ایرانی در افغانستان با برند افغانی
[۱۳۹۳/۲/۴] تعیین قیمت جدید نان تا دو ماه دیگر
[۱۳۹۳/۲/۲] دولت مانع افزایش قیمت لبنیات شود
[۱۳۹۳/۲/۲] نان صنعتی سالم‌تر است یا نان سنتی؟
[۱۳۹۳/۲/۱] کمیته علائم استاندارد تشکیل جلسه داد.
[۱۳۹۳/۲/۱] موافقت دولت با بررسی افزایش قیمت لبنیات پس از آغاز فاز دوم هدفمندی
[۱۳۹۳/۲/۱] عرضه پنیر در سبد دوم کالا مشخص نیست
[۱۳۹۳/۲/۱] افزایش 23 درصد جذب شیر در ایام تعطیلی برای کمک به دامداران
[۱۳۹۳/۱/۳۱] درخواست پسته‌کاران برای توقف دخالت‌ بی‌‌جای دولت در بازار ارز
[۱۳۹۳/۱/۳۱] این سبزیجات را نباید فریز کرد
[۱۳۹۳/۱/۳۱] ده غذای چربی سوز برای کاهش وزن
[۱۳۹۳/۱/۳۰] بد ترین زمان نوشیدن شیر
[۱۳۹۳/۱/۳۰] کاهش بیماری‌ها با مصرف گوشت‌های شناسه‌دار ‌
[۱۳۹۳/۱/۳۰] توزیع مرحله دوم سبد کالا احتمالاً از ۲۰ اردیبهشت
[۱۳۹۳/۱/۳۰] کاهش شدید تولید پرتقال آمریکایی در پی شیوع آفت
[۱۳۹۳/۱/۳۰] رشد قارچ‌گونه لبنیاتی‌های سنتی و افزایش قیمت خودسرانه در آستانه هدفمندی
[۱۳۹۳/۱/۳۰] "شیر، روغن و نان سالم" در انتظار تشکیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
[۱۳۹۳/۱/۳۰] گزشی کوچک، تهدیدی بزرگ
[۱۳۹۳/۱/۳۰] رشد قارچ‌گونه لبنیاتی‌های سنتی و افزایش قیمت خودسرانه در آستانه هدفمندی
[۱۳۹۳/۱/۳۰] افزایش ۲۲ درصدی قیمت شیر با بالا رفتن قیمت نهاده‌ها
[۱۳۹۳/۱/۲۸] بررسی حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی "قو"
[۱۳۹۳/۱/۲۸] دومین جلسه هماهنگی هیئت مدیره برای برگزاری هفتمین مجمع عمومی انجمن برگزار شد.
[۱۳۹۳/۱/۲۸] تولید محصولات ارگانیک ایران کمتر از یک درصد است
[۱۳۹۳/۱/۲۸] چای آسیایی گران‌تر می‌شود
[۱۳۹۳/۱/۲۸] مصرف گیاه زنجبیل به صورت چای معجزه می‌کند
[۱۳۹۳/۱/۲۸] شکلات تلخ میکروب های مفید روده را فعال می کند
[۱۳۹۳/۱/۲۸] این ادویه برایتان سم است نخورید!!
[۱۳۹۳/۱/۲۷] نامه سرگشاده انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران به ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
[۱۳۹۳/۱/۲۷] از سرگیری واردات "ذرت" از آرژانتین در گرو صدور گواهی بهداشت
[۱۳۹۳/۱/۲۷] افزایش قیمت "خوراک دام"
[۱۳۹۳/۱/۲۷] خرید برنج سبد کالای دولت از کشاورزان مازندرانی
[۱۳۹۳/۱/۲۶] چرا کشاورزان زمین‌هایشان را می‌فروشند؟
[۱۳۹۳/۱/۲۶] روزه سکوت وزارت جهاد در مقابل 2 میلیون تن برنج وارداتی
[۱۳۹۳/۱/۲۶] جرقه جایگزینی چای ایرانی با نوع وارداتی آن زده شد
[۱۳۹۳/۱/۲۶] تغییرات ساختاری مهم در اقتصاد ایران طی چند سال آینده
[۱۳۹۳/۱/۲۶] سبزیجات بهاری را خام مصرف کنید
[۱۳۹۳/۱/۲۶] درجه بندی پسته برای صادرات
[۱۳۹۳/۱/۲۵] درخواست استخدام مسئول فنی در دو کارخانه آرد استان
[۱۳۹۳/۱/۲۵] چه کسانی نمی‌توانند "شیر سویا" مصرف کنند؟
[۱۳۹۳/۱/۲۵] ویتامین D را سربکشید!
[۱۳۹۳/۱/۲۵] دستور روحانی برای خوداتکایی در 8 محصول کشاورز
[۱۳۹۳/۱/۲۵] میوه ها و گیاهان آرامبخش
[۱۳۹۳/۱/۲۴] 10 خوراکی سالم و مقوی برای بهاv
[۱۳۹۳/۱/۲۴] رهنمودهای غذایی ایران تدوین شد
[۱۳۹۳/۱/۲۴] سیب‌زمینی در کورس گرانی
[۱۳۹۳/۱/۲۴] باقی ماندن ۷۰هزار تن مرکبات در انبار‌ها و عدم کشش بازار
[۱۳۹۳/۱/۲۴] مقصر گرانی قیمت جهانی شیر کیست؟
[۱۳۹۳/۱/۲۴] سهم 41 درصدی امارات از زعفران ایرانی/ زعفران صادراتی هر گرم 4500 توما
RSS Feed

(1) 2 3 4 ... 7 »
صنعت : بررسی حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی "قو"
فرستنده Babak در تاريخ ۱۳۹۳/۱/۲۸ ۲۳:۱۳:۲۳ (12 بار خوانده شده)
صنعت

رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، از در دستورکار قرار گرفتن حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی قو در جنوب تهران به دلیل عدم خروج این کارخانه طی 20 سال گذشته بر اساس موارد و احکام قانونی خبر داد.

رحمت‌الله حافظی ، با اشاره به اینکه در سال 73 کارخانه روغن نباتی قو با عنوان آلاینده محیط زیست شناسایی و بر اساس رای کمیته ماده 20 رای تعطیلی و پلمپ آن صادر شده است، گفت: پس از آن یک فرصت سه ساله برای انتقال این کارخانه داده شد تا در صورت عدم خروج از شهر تهران این کارخانه پلمپ شود.

وی ادامه داد: پس از چند ماه مدیریت وقت کارخانه که در آن زمان مجموعه اقتصادی کوثر بود مکاتبه‌ای را انجام و درخواست کرد که با توجه به سخت بودن خروج کارخانه‌ای با این وسعت طی سه سال یک فرصت 10 ساله برای خروج بخش‌های مختلف این کارخانه به خارج از شهر تهران داده شود.

به گفته رئیس کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران برنامه زمان بندی خروج بخش‌های مختلف کارخانه روغن نباتی قو طی 10 سال اعلام و مشخص شد که سالانه چه بخشهایی از این کارخانه از تهران منتقل شود که این درخواست مورد پذیرش شورای تامین استان تهران هم قرار گرفت.

حافظی با بیان اینکه در سال 83 و با گذشت 10 سال از رای صادر شده کماکان هیچگونه اتفاقی در مورد خروج این کارخانه از شهر تهران انجام نشد اظهار کرد: این کارخانه همچنان و با گذشت 20 سال به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما به دلیل اینکه موضوع آلاینده بودن این کارخانه محرز است پیگیری حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی قو در دستور کار کمیسیون سلامت،‌ محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران قرار گرفته است.

حافظی افزود: در بررسی‌ها متوجه شدیم سال گذشته این کارخانه به بخش خصوصی فروخته و واگذار شده است. این در حالی است که 25 هزار متر زمین خارج از شهر تهران و در شهرک صنعتی قزوین برای انتقال این کارخانه گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه طی هفته آینده جلسه‌ای با دبی شورای تامین استان، مدیر کل محیط زیست استان، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره کارخانه،‌ معاون خدمات شهری شهرداری و اعضای کمیسیون سلامت برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه آخرین تصمیم را در مورد این کارخانه اتخاذ خواهیم کرد و در این زمینه بسیار جدی به دنبال پیگیری موضوع خواهیم بود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: در مورد سلامت شهروندان با هیچ کس معامله نمی‌کنیم و حفظ سلامت شهر و شهروندان به عنوان یک اصل قطعی و مسلم در دستور کار قرار دارد.

حافظی با اشاره به اینکه اگر مدیریت مجموعه در مورد انتقال آن همکاری کند در قالب تفاهم نامه‌ای کار را پیش خواهیم برد گفت:‌ در غیر این صورت با بکار بردن قانون اقدام خواهیم کرد تا این آلاینده از فضای محیط زیست شهر تهران خارج شود.

وی در مورد جزئیات واگذاری 25 هزار متر زمین برای انتقال این کارخانه نیز خاطرنشان کرد: 25 هزار متر زمین برای انتقال کارخانه روغن نباتی قو خریداری شده است بنابراین زیرساخت‌های لازم برای جابجایی این کارخانه وجود دارد.ایسنا

نظر
صنعت : 8 نکته که هنگام خرید ماشین آلات بسته بندی باید به آن دقت کرد.
فرستنده sepehrhami در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ ۱۳:۰۸:۳۳ (54 بار خوانده شده)
صنعت

ماشین های بسته بندی (همانند دستگاه شرینک پک و استرچ پالت) تأثیر بسزایی در کارآیی و سودمندی کامل خطوط تولید دارند. در واقع یک خط تولید مناسب با انتخاب ماشین بسته بندی ناسازگار قسمت زیادی از کارآیی خود را از دست می دهد. بنابراین دقت و موشکافی فراوان در انتخاب این ماشین ها و سازنده آن بسیار مهم است. به عنوان یک سازنده و فروشنده ماشین های بسته بندی که برای مشتریان خود احترام فراوان قائل است، 8 دلیل ساده اما اساسی ذیل را فراهم آورده ایم تا مشتریان بالقوه بتوانند دقتی مؤثر و برنامه ریزی شده در خرید این کالاهای سرمایه ای اعمال کنند.

Open in new window1. همیشه از شرکت هایی با سوابق روشن خرید کنید. با مشتریان قبلی آنها تماس بگیرید و موارد مورد نظر خود را چک کنید. در صورت امکان وضعیت کاری (سفارشات) و مالی سازنده یا فروشنده را بررسی کنید. توانایی مالی و کاری یک شرکت نقش اساسی در ساخت با کیفیت و تحویل به موقع سفارش دارد. شرکت هایی که دائماً در وضعیت بد مالی و کاری قراردارند اغلب توان ساخت مناسب و تحویل به موقع سفارش را از دست داده اند. افزایش امکان فروپاشی این قبیل شرکت ها در آینده شما را از قطعات یدکی و خدمات پس از فروش محروم خواهد کرد. A

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید (براساس تجربیات سی ساله مهندس یزدانی در زمینه ماشین آلات) در سال 1372 تأسیس و یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان ماشین آلات بسته بندی (شرینک پک و استرچ پالت) می باشد، که تا امروز شرکت های بزرگی همانند ایران خودرو، ایران رادیاتور، پاکدیس، خزر شیر و... جزء مشتریان آن است.
2. سوابق خدمات پس از فروش شرکت فروشنده را بررسی کنید. آیا پرسنل آموزش دیده کارگاهی دارند؟ آیا پیشنهادی (کتبی) برای سرویس های دوره ای دستگاه دارند؟ سیاست عملی آنها در تامین قطعات یدکی و قیمت گذاری آن چیست ؟ آیا می توانند پرسنل شما را جهت کار با دستگاه، تنظیمات و تعمیرات ابتدایی آموزش دهند؟ آیا کتابچه راهنمای نصب، راه اندازی و نگهداری برای هر دستگاه ارایه می کنند؟

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید برای کلیه محصولات خود حداقل یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارد؛ از مهندسین و تکنیسین های مجرب بهره می گیرد و برای کلیه محصولات خود به صورت حضوری آموزشهای اولیه را ارائه می دهد.
3. آیا مشخصات فنی دستگاه ارایه شده توسط فروشنده با درخواست شما مطابقت دارد؟ توجه کنید که افزایش سرعت و کارایی دستگاه (بیش از آنچه شما درخواست کرده اید) موجب تحمیل هزینه های بیشتر برای امکاناتی است که شما نمی خواهید! و در آینده نیز برای شما کارایی ندارد.

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید تا زمانی که رضایت خریدار را به طور کامل کسب نکند از مسئولیت خود عقب نشینی نخواهد کرد.
4. آیا شرکت (سازنده یا) فروشنده می تواند نمونه های شما را بسته بندی کند؟ ارزیابی دقیق پرسنل فنی، تولید و فروش شما از این نمونه ها چیست؟ گزارش کتبی آنها را بررسی و در سوابق ماشین نگه دارید.

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید در زمان تحویل دستگاه بسته بندی (شرینک پک و استرچ پالت) آن را آزمایش و پس از تأیید کیفیت مطلوب آن توسط خریدار اقدام به تحویل آن خواهد نمود.
5. کارخانه شما چند شیفت کاری دارد؟ آیا امکانات و توانایی های عملی دستگاه با شیفت های کاری شما مطابقت دارد؟ سابقه کار دستگاه در کارخانه های شبیه شما چیست؟

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید بسته به نوع سفارش خریدار دستگاه هایی می سازد که می تواند به صورت 24 ساعته قادر به فعالیت باشد.

6. محلی را که برای نصب دستگاه در نظر گرفته اید با ابعاد عملی دستگاه ( مورد نیاز در حین کار ) مقایسه کنید. مطمین شوید که براحتی می توان با دستگاه در محل موردنظر کار کرد.

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید سازنده دستگاه در ابعاد متفاوت می باشد.
7. به دقت لوازم و ابزار موردنیاز کارکرد دستگاه (مانند هوای فشرده، آب، برق، نور و ...طبق لیست سازنده) را بررسی و از امکان تامین آنها مطمئن شوید. گاه مشتری پس از خرید و نصب دستگاه متوجه می شود که کارایی کامل دستگاه به علت کمبود یا نبود یکی از لوازم فوق امکان پذیر نیست!

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید مشتری را از همه نیازیهای اولیه مطلع می سازد.
8. ارزشیابی زمان و مقدار بازگشت سرمایه ماشین جدید باید قبل از سفارش انجام شود. میزان هماهنگی ماشین جدید با خط تولید موجود بدقت بررسی شود. باید ماشینی خریداری کنیم که کارایی و سودمندی آن با خط موجود یا تغییرات احتمالی آن امکان پذیر باشد.

بهتر است که بدانید ماشین سازی سپهرحمید بهترین مشاور قبل از خرید دستگاه می باشد.
همچنین لازم است هنگام خرید دستگاه به نکات زیر دقت داشته باشید.

الف. زمان لازم برای خرید ماشین جدید را در نظر بگیرید. تعجیل در پروسه خرید باعث عدم بررسی و توجه به موارد مهم می شود.

ب. زمان نصب، راه اندازی و آموزش کافی در نظر بگیرید.
فکر کنید که ماشین سازی سپهرحمید شریک شما در تولید است. هدف نهایی ماشین سازی سپهرحمید خرید لوازم، ساخت، نصب و راه اندازی به موقع و بی دردسر ماشین بسته بندی با حداکثر کارایی مورد انتظار است. با همکاری صمیمانه و ارتباط شفاف با ماشین سازی سپهرحمید تجربه خرید ماشین بسته بندی، برای شما لذت بخش و مفید خواهد بود. سفارش شما هدیه ایست به ماشین سازی سپهرحمید که می تواند با راهنمایی و همکاری شما، ماشینی با کیفیت و منطبق بر خواسته های شما، در زمان معین تحویل دهد.

ماشین سازی سپهرحمید سازنده ماشین آلات بسته بندی شرینک پک و وکیوم

www.sepehrhamid.com

نظر
صنعت : شعبده بازی در شیر!
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۵ ۲۲:۰۴:۴۸ (58 بار خوانده شده)

عصر ایران- اظهارات رییس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی ایران درباره مصرف روغن گیاهی (پالم) در شیرهای پرچرب، مصرف کنندگان را شگفت زده کرده است. ماجرا از این قرار است که به عکس تصور چربی شیر را می گیرند و روغن پالم را به آن اضافه می کنند و به نام شیر پر چرب به من و شما می فروشند!

به یاد آوریم که همین چندی پیش اخبار یا شایعاتی دایر بر افزودن وایتکس با هدف کاهش بار میکروبی و ترش شدن شیر به شیرهای مدت دار منتشر شد که بر فروش این محصول تاثیر منفی گذاشت و مردم را نگران ساخت.

طرفه این که شیر چرب با قیمت گران تر عرضه می شود اما اکنون فاش شده که این وجه اضافی را بابت همان روغن پالم می پردازیم!

انجمن صنایع لبنی و فرآورده های شیر البته به این اظهارات واکنش نشان داده و 5 توضیح یا توجیه آورده است:

اول این که این موضوع عمومیت ندارد و شامل همه برندها نمی شود. در عین حال نگفته کدام استفاده می کنند و کدام نه.

دوم این که کمیته ملی استاندارد مشخصات روغن های گیاهی مجاز را به کارخانه ها اعلام کرده است. خود این موضوع تایید مصرف روغن گیاهی است.

سوم این که حجم استفاده از روغن گیاهی بالا نیست و از 5 درصد فراتر نمی رود. همین هم باز به منزله تایید اصل خبر است.

چهارم هم این که روغن های گیاهی کلسترول کمتری دارند و دست آخر هم این که پس از بروز مشکلات اقتصادی این کار یا ابتکار یکی از راهکارهای مقابله با بحران و کاهش هزینه ها بوده است.

سرانه مصرف شیر در ایران 70 کیلوگرم است حال آن که این عدد در کشورهای صنعتی و پیشرفته 350 تا 500 کیلوگرم است.با همین توجیه ابراز نگرانی می شود که اخباری از این دست بر همین میزان مصرف نیز اثر سوء بر جای می گذارد.

اما آیا مصرف کننده برای شیر پر چرب بهای بیشتر می پردازد تا شیر به اضافه روغن گیاهی مصرف کند تا خواستار چربی واقعی شیر است؟

مرجع تعیین حد مجاز مصرف چربی گیاهی کیست؟ کدام نهاد در این باره مسوول است؟

وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی یا موسسه استاندارد و آیا می توان انستیتوتغذیه و صنایع غذایی را از اظهار نظر در این زمینه بازداشت؟

سازمان غذا و دارو را چطور که پیشتر بدون اشاره مستقیم به این موضوع آشکارا نسبت به تهدید سلامت مردم هشدار داده بود؟

تصور کنید شیر توام با وایتکس و روغن پالم را به همراه سبزی های آلوده به بقایای سموم وارده از چین و پساب ها مصرف کنیم و در زمان دیگری از شبانه روز نیز سوسیس و کالباس بی نیاز توصیف را و هوای آلوده شهر را هم که استنشاق می کنیم.از سلامت ما چه می ماند؟

قرار بود با تشکیل سازمان غذا و دارو تجمیعی صورت پذیرد و موسسه استاندارد نیز به مثابه یک تشکیلات خارج از کنترل یک وزارتخانه خاص اظهار نظر کند. در حال حاضر اما به کدام قول باید استناد کرد؟

آنچه رییس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی ایران فارغ از منافع اقتصادی مطرح می کند یا توضیحاتی که رییس انجمن صنایع لبنی بیان کرده که در وهله نخست حفظ منافع صاحبان صنایع و بیم کاهش فروش یا افزایش هزینه ها را در ذهن متبادر می کند؟

موضوع در عین پیچیدگی ساده است. صاحبان صنایع لبنی پس از افزایش هزینه ها با معضل کاهش فروش هم مواجه شدند و دولت قبل نیز بخشی از بدهی های خود به آنان را نپرداخت. برای این که بمانند دست به ترفند زدند و چربی شیر را گرفتند و با آن خامه و سر شیر تولید کردند و روغن پالم را به جای چربی شیر افزودند!

ناظرین نیز چشم خود را بستند تا مصرف سرانه کاهش نیابد.

راه حل این است که یک نهاد واقعا مستقل درباره کیفیتاقلام استراتژیک نظر دهد و چنانچه دست دولت به لحاظ مالی و پس از کاهش تحریم ها باز شد بدهی خود به صنایع شیر را بپردازد و متقابلا آنان را از دست یازیدن به چنین شیوه هایی منع کند.

در نگاه مردم دولت مسوول تامین سلامت مردم است و چنانچه در موضع گیری های دستگاه های مختلف تعارضی احساس کنند نه نسبت به یکی که به همه بی اعتماد می شوند و این به نفع هیچ یک نیست. هر چند که برای تشخیص صداقت بیشتر و راستی آزمایی هر یک از دستگاه ها کافی است دو مولفه را در نظر داشته باشیم. اول این که آن نهاد تا چه اندازه مستقل و مطلع است و دوم هم این که در داوری خود منفعت یا بیم زیان اقتصادی دارد یا نه.

هر چند آثار زیان بار روغن گیاهی پالم یا نخل انکار یا تخفیف داده شده اما برخی گزارش ها به عکس، حاصل مصرف این روغن را افزایش کلسترول بد خون(ال.دی.ال) و تنگی و انسداد و عروق و حتی سکته قلبی ذکر می کند.

تصور کنید. برای سلامت به محیط باز برویم وقدم بزنیم اما با خبر شویم که هوای آلوده استنشاق کرده ایم و شیر بنوشیم تا آثار زیان بار را کاهش دهیم و بعد دریابیم که روغن گیاهی موجب گرفتگی عروق و موارد دیگر شده است. طنز تلخی است. چنین نیست؟

سوال پایانی هم این که دامداران سنتی شاید چند پیاله آب به شیری که می دوشیدند می افزودند اما هر دو نوشیدنی بود و آب هم روشنایی است! با این روغن چه کنیم که اگر غیر متعارف و بیش از حد مجاز باشد به شعبده بازی بیشتر می ماند.


نظر
صنعت : اختراعی دیگر از گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۲/۸/۱۳ ۱۰:۵۶:۳۰ (50 بار خوانده شده)

محققان گروه توسعه صنعتی و پژوهشی زر در پی پژوهش ها و تحقیقات گسترده خود موفق به ثبت اختراع جاروی سیلو برای پاکسازی سیلوهای ذخیره گندم شدند .

بر اساس این گزارش، گروه توسعه صنعتی وپژوهشی زر که با نگاهی خلاقانه همواره بر آن است تا با تکیه بر دانش فنی خود، مشکلات فراروی تولید صنعتی آرد را با راهکارهای علمی و نوآورانه رفع نماید، اینبار نیز با اختراع جاروی سیلو موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع گردید تا گام زرین دیگری در جهت تولید ملی صادرات محور برداشته باشد.

در این ابتکار تازه بجای استفاده از نیروی انسانی و همچنین دو الکتروگیربکس در راستای عمودی وافقی تنها با استفاده از یک الکتروگیربکس و بدون نیروی انسانی می توان دیواره داخلی سیلو را با دقتی به مراتب بیشتر پاکسازی نمود.

فودنا

نظر
صنعت : انجمن علوم و صنایع غذایی ایران دوره آموزشی آشنایی با اصول GMP در کارخانجات مواد غذایی را در تاریخ 22مهر 92 از ساعت 10 صبح الی 5 بعدازظهر با تدریس
فرستنده Safaei در تاريخ ۱۳۹۲/۷/۱۶ ۱۹:۴۵:۳۲ (98 بار خوانده شده)
صنعت

انجمن علوم و صنایع غذایی ایران دوره آموزشی آشنایی با اصول GMP در کارخانجات مواد غذایی را در تاریخ 22مهر 92 از ساعت 10 صبح الی 5 بعدازظهر با تدریس جناب آقای دکتر دبیریان مدیر تضمین کیفیت صنایع شیر ایران برگزار می نماید

سرفصل های این دوره آموزشی شامل ،آشنایی با سازمان بین المللی CODEX ,FAO,WHO ,ISO، مروری بر اصطلاحات و تعاریف در استاندارد GMP،برنامه پیش نیازی و پیش نیازی عملیاتی OPRP،شرایط محل احداث کارخانه های غذایی،طراحی ساختمان ,فضاهای آزمایشگاهی ,ساختارها و لوازم داخلی، درب ,پنجره ,کف ,سقف ,دیوار ،سیستم های دفع فاضلاب ،شرائط روشنایی سالن ها ،بهداشت پرسنل ,نظافت فردی ،شرایط آب مورد استفاده در کارخانه ،شرایط سرویس های بهداشتی ،مروری بر میکرارگانیزم های شایع غذایی ،روش کنترل افات ،شرایط انبار ها ,سردخانه و گرم خانه ها ،برنامه های شستشو ,نظافت و ضد عفونی ،تعمیرات و نگهداری می توان اشاره کرد.در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 4-22363733 و 22078502و 22078418 تماس حاصل فرمائید.

نظر
(1) 2 3 4 ... 7 »