ورود کاربر     مرا با یاد داشته باش؟
 + ثبت نام

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
اولین کلاس آموزشی عملیات تولید 93-94 در کارخانه آرد خانی معماریان فرستنده admin (۱۳۹۳/۱۲/۱۰)
Open in new window
اولین جلسه درس عملیات تولید94-93 دانشجویان صنایع غذایی دانشگاه مازندران روز پنجشنبه مورخ 93/12/07 برای دانشجویان گروه B برگزارشد. این بازدید ازکارخانه آرد خانی _ معماریان واقع در جاده ساری- نکا صورت گرفت .

راس ساعت 8 صبح دانشجویان درمحل کارخانه حضوریافتند . در ابتدای کلاس درس تئوری آقای مهندس صفایی مسئول کنترل کیفیت واحد ضمن خوش آمد گویی و آرزوی توفیق به دانشجویان ، طبق روال برنامه ریزی شده از قبل با دانشجویان ، ازدانشجویان گروه B1 تقاضا نمود تا در مورد فرایند تولید در کارخانه آرد مطالب خود را ارائه دهند .

پس از ارائه ضمن تشویق گروه ارائه دهنده آقای مهندس صفایی ، فرایند تولید آرد ومراحل مختلف وابسته به تولید ونحوه کار دستگاهها .تجهیزات تولید ونیز درمورد استانداردهای مربوطه آرد وآزمایشات آن توضیحات کاملی ارائه نمودند.سپس در ساعت 9:30 پس از پذیرایی میان وعده ، فیلم آموزشی درمورد تاریخچه شرکت و هیئت موسس ونحوه راه اندازی تجهیزات ودستگاههای شرکت و نحوه فرایند تولید ارائه شد و پس از نمایش فیلم ، هر گروه سوالات از قبل آماده شده خود را عنوان نمودند و توسط مدرس دوره به سوالات پاسخ داده شد.

پس از آن از آزماشگاه های شیمیایی و میکروبی بازدید شد و دانشجویان با تجهیزات ازمایشگاهی و کار با آنها آشنا شدند، سپس جهت بازدید عملی از خطوط تولید و انبار ، دانشجویان با مدرس دوره همراه شده واز بخشهای مذکور یازدید کردند . بازدید عملی حدود یک ساعتی بطول انجامید.

درپایان جلسه مقرر شد گروه ها ، سولات و پاسخ های مربوط به آن را در اتاق های تنظیم شده برای هرگروه در سایت تا روز یکشنبه مورخ 93/12/10قرار دهند که برای هر گروه 2 سوال و در مجموع برابر با 10 سوال می باشد .و سپس فرمهای نظرسنجی برای دانشجویان توزیع شدو دانشجویان از مدرس دوره تقدیر و تشکر نمودند . این جلسه در ساعت 12:30 پایان یافت.

ارسال خبر: برکچی[۱۳۹۳/۱۲/۱۰] لبنیاتی‌ها هنوز قیمت‌ها را پایین نیاورده‌اند
[۱۳۹۳/۱۲/۱۰] برگزاری نخستین همایش فرآورده های غذایی ماندگار در تهران
[۱۳۹۳/۱۲/۱۰] نگرانی از بیوتروریسم غذایی وجود ندارد
[۱۳۹۳/۱۲/۱۰] بی‌رغبتی تولیدکنندگان از ارزیابی حمایت از حقوق مصرف‌کننده
[۱۳۹۳/۱۲/۹] پیشنهاد تولیدکنندگان محصولات غذایی به دولت
[۱۳۹۳/۱۲/۹] توزیع ‌مرغ منجمد تاریخ مصرف گذشته در کرمانشاه
[۱۳۹۳/۱۲/۹] شیر کم‌چرب از امروز به قیمت قبل برمی‌گردد
[۱۳۹۳/۱۲/۶] كميته علائم برگزار شد
[۱۳۹۳/۱۲/۶] هیچ ردی از روغن ‌پالم و خمیرمرغ در کرمانشاه نیست ‌
[۱۳۹۳/۱۲/۶] جدیدترین گزارش از تغییرات قیمتی مواد خوراکی
[۱۳۹۳/۱۲/۶] گران شدن شیر برای سومین بار در سال جاری
[۱۳۹۳/۱۲/۶] استفاده مردم شمال کشور از شیر ورامین/ تولید ۹۱هزار تن شیر در سال
[۱۳۹۳/۱۲/۶] برای کم‌شدن مصرف شیر روغن پالم را بهانه نکنید
[۱۳۹۳/۱۲/۶] بررسی مشکلات واحدهای تولید آب‌های آشامیدنی و معدنی ایران
[۱۳۹۳/۱۲/۴] توصیه دولت به مردم درباره مصرف چای/اروپایی‌ها چای ایرانی می‌نوشند
[۱۳۹۳/۱۲/۴] افزایش قیمت نان در سال آینده/ قاچاق ۳ میلیون تن آرد از کشور
[۱۳۹۳/۱۲/۴] قیمت نان‌های فانتزی افزایش نمی‌یابد/ اصلاح 1500 تعرفه وارداتی
[۱۳۹۳/۱۲/۳] ‌کشاورزی ارگانیک تضمین کننده سلامت جامعه ‌
[۱۳۹۳/۱۲/۳] همه برنج‌های ایرانی سال آینده کدرهگیری می‌گیرند
[۱۳۹۳/۱۲/۳] فرصت تاریخی صنعت غذا
[۱۳۹۳/۱۲/۳] گرانی لبنیات سرانه مصرف را کاهش داد
[۱۳۹۳/۱۲/۳] لزوم توجه به کیفیت تولید کارخانه‌های فراوری زیتون در گلستان
[۱۳۹۳/۱۲/۳] گونه‌های بومی متنوعی برای جایگزینی تیلاپیا وجود دارد
[۱۳۹۳/۱۲/۳] لیست مواد غذایی غیرمجاز در بوفه مدارس
[۱۳۹۳/۱۱/۲۷] نشست آموزشی " یکسان سازی روش های آزمون ها " برگزار شد
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] گرانی پرتقال
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] توقیف 3000 عدد ماست
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] بازنگری استانداردهای ملی فرآورده های غذایی کلید خورد
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] صدور گندم به ترکیه
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] واکس میوه
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] عمر کوتاه کنسرو ایرانی در روسیه
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] استانداردهای فرآیند تولید محصول سالم تدوین و تصویب شد
[۱۳۹۳/۱۱/۲۶] آشنایی با برند «ارگانیک» ایران
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] به توسعه ساختار‌ها در تشخیص و پایش آلاینده‌ها نیازمندیم
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] وجود واسطه‌ها علت افزایش قیمت محصولات در بازار
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] سرب و آنتی‌بیوتیک‌های مرغ در حد مجاز است
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] ّهدف‌گذاری صادرات 200 میلیون دلار فرآورده لبنی در سال 94
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] روزهای سیاه طلای سفیدخراسان جنوبی/تعطیلی کارخانجات روغن کشی پنبه
[۱۳۹۳/۱۱/۲۵] کاهش ۱۵ درصدی تولید با بیماری ماهی قزل‌آلا/امکان ورود بیماری از طریق واردات
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] شیوه نامه اجرایی تعیین قیمت انواع نان ابلاغ شد
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] صنایع لبنی مشکلی برای جذب شیرخام دامداران ندارند
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] فریب تخفیف‌ تن‌ماهی‌ها را نخورید!
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] عرضه برنج داخلي با بسته بندي و کد رهگيري
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] تخفیفات محصولات لبنی به دست مصرف کننده نهایی نمی‌رسد
[۱۳۹۳/۱۱/۲۳] ممنوعیت ورود چای اسانس‌دار به کشور
[۱۳۹۳/۱۱/۲۰] وضعیت نامطلوب کشور در ضایعات دام و طیور
[۱۳۹۳/۱۱/۲۰] جای خالی تحقیقات دامپزشکی در وزارت جهادکشاورزی
[۱۳۹۳/۱۱/۲۰] اولین گردهمایی مدیران بازنشسته وپیشکسوتان صنایع شیر ایران پس از 35سال
[۱۳۹۳/۱۱/۲۰] روغن جامد هیدروژنه نخورید
RSS Feed

(1) 2 3 4 ... 9 »
صنعت : صدور گندم به ترکیه
فرستنده reza در تاريخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ ۱۰:۲۴:۱۹ (14 بار خوانده شده)
صنعت


۱۳:۲۷ (سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳)
اخبار مرتبط

» گندم‌ وارداتی مفقود‌الاثر پیدا شد!
» دو میلیارد دلار صرف واردات گندم شد/ واردات 43 میلیون دلار کالا در ده ماه
» ذخیره‌سازی گندم برای بیش از 200 روز
» ناکافی بودن افزایش ۱۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم
» بذر گندم آبی اردبیل به هشت استان ارسال شد


مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، از پایان عملیات بارگیری نخستین کشتی حامل گندم کیفی دوروم (سمولینا) تولید داخل به وزن 24 هزار و 772 تن جهت صادرات به کشور ترکیه خبر داد.

سمولینا فراورده ای است که حاصل آسیابانی گندمی خاص به نام گندم دوروم میباشد. سمولینا ماده اولیه اصلی تولید ماکارونی بوده و دارای رنگدانه های طبیعی زرد رنگ و آنتی اکسیدان هایی است. دارای مقادیر فراوانی ویتامین، پروتئین، املاح و مواد مغذی مفیدی است که باعث افزایش کیفیت محصولات خمیری، که با آن تولید می گردند میشود.

به گزارش ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری گفت: با توجه به تولید مازاد برمصرف گندم دوروم داخلی، مجوز صادرات 50 هزارتن از این نوع گندم از ستاد تدابیر ویژه و کارگروه تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی دریافت شده است.

وی افزود: در همین راستا و باتوجه به تفاوت زمانی برداشت محصول ایران با دیگر کشورها و امکان کسب حداکثری مزیت رقابتی در بازارهای هدف، قرارداد صدور50 هزار تن گندم دوروم به ترکیه منعقد شده که نخستین محموله آن به میزان 24 هزارو 772 تن دربندرامام خمینی بارگیری وآماده حمل شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، با بیان اینکه قیمت بالای جهانی گندم دوروم موجب شد که تولیدکنندگان ماکارونی داخلی از خرید گندم های این شرکت استقبال چندانی نکنند، گفت: باتوجه به مزیت نسبی صادرات این محصول، این شرکت اقدام به رصد و کشف بازارهای متقاضی کرد که ترکیه اولین بازار هدف جهت صادرات گندم دوروم داخلی است.

قنبری، همچنین ازصادرات آرد، روغن و شکر سفید تصفیه شده حاصل از محل واردات گندم، روغن خام و شکرخام به کشور های هدف درآینده نزدیک خبر داد و افزود: با انجام واردات موقت کالاهای خام اساسی و فرآوری و صادرات آنها، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای کشور، از ظرفیت های خالی کارخانجات داخلی استفاده بهینه خواهد شد که اشتغالزایی و افزایش بهره وری برای کشور را به دنبال دارد.

قنبری، از برنامه های شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق صدور سایر کالاها خبر داد و تصریح کرد: 15 کشور همسایه ایران از جمله بازارهای هدف این شرکت هستند.

وی اضافه کرد: بنابراین برنامه ریزی های لازم برای صادرات مستقیم ومجدد انواع کالاهای اساسی و غیراساسی شامل گندم، برنج، روغن نباتی، شکرسفید، مرغ، میوه وتره بار، حتی ماهی، میگو، کنسرو و قارچ ازمحل تولید داخلی و یا واردات و صدور مجدد، صورت گرفته است.

نظر
صنعت : شیر روی خط قرمز
فرستنده HASAN در تاريخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۳ ۱۹:۳۷:۴۹ (28 بار خوانده شده)
صنعت

طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی ، مصرف لبنیات طی 10 سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است و گفته می شود وضعیت مصرف شیر در ایران نسبت به جهان روی خط قرمز قرار دارد.

با ورود شیرهای یارانه ای به بازار، مردم برای خرید آن صف های طولانی می بستند. هرچند این شیرها کیفیت خوبی نداشتند اما هنگامی که کمی گران شدند ، صف های مشتری ها بود که کوتاه و کوتاه تر می شد تا آنکه اکنون نه تنها صفی برای خرید وجود ندارد که گاهی شیر ها جلوی در مغازه ها تلمبار می شوند.

طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سرانه مصرف شیر در ایران در زمان حاضر، 70 تا 80 کیلوگرم در سال است این در حالی است که این میزان در کشورهای توسعه یافته به 300 کیلوگرم می رسد.

دکتر « زهرا عبداللهی » رییس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره اعلام کرده است که طبق آخرین بررسی ها، میزان مصرف شیر در الگوی مصرف غذایی خانوار در مقایسه با سبد مطلوب غذایی کشور فاصله زیادی دارد؛ بطور مثال اکنون ایرانیان روزانه 190 گرم شیر و مواد لبنی مصرف می کنند، این در حالی است که طبق سبد مطلوب پیشنهادی غذایی، باید دست کم ، 250 گرم شیر و لبنیات در روز مصرف کنند.

به نظر می رسد کاهش مصرف لبنیات در کشور به نقطه هشدار رسیده است؛ از این رو خبرنگار ایرنا در گفت و گو با کارشناسان، پیامدهای کاهش مصرف لبنیات در کشور بر روی سلامت مردم را مورد بررسی قرار داده است.ایرنا

نظر
صنعت : موردی از تخلف در واحد‌های آب معدنی کشف نشده است
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۲۸ ۱۹:۰۵:۰۸ (56 بار خوانده شده)

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان ملی استاندارد ایران به شایعه استفاده از آب چاه در آب‌های معدنی موجود در بازار پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران، فریدون بلغاری درباره برخی اخبار منتشر شده مبنی بر غیراستاندارد بودن برخی آب معدنی های تولید داخل اظهار کرد: ما در سالهای گذشته بارها از بازار آب معدنی نمونه برداری کرده و این نمونه ها را بررسی کردیم اما هیچ وقت به موردی از آلوده بودن آب معدنی های تولید داخل نرسیدیم.

وی با اشاره به اینکه هم استاندارد آب معدنی و هم استاندارد آب آشامیدنی اجباری است، افزود: تاکنون موردی از تولیدات داخلی آب معدنی که مشکل میکروبی یا آلودگی داشته باشند کشف نکرده ایم.

این مقام مسئول همچنین گفت: متاسفانه بعضا شاهد این هستیم که در مغازه ها آب معدنی به صورت مستقیم زیر نور خورشید نگهداری می شود که این کار خطرناک بوده و ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد اما شیوه نگهداری در نظام توزیع ارتباطی با تولیدکنندگان ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر نظام توزیع مواد غذایی در کشور گفت: بیشترین وظیفه در این زمینه متوجه وزارت بهداشت است که باید به ویژه در مورد مواد غذایی و به خصوص در فصول گرم میزان نظارتها بر واحدهای صنفی از یک سو و واحدهای توزیع و پخش مواد غذایی از سوی دیگر تشدید شود.

بلغاری همچنین خواستار دقت در اظهارنظر مسئولان در زمینه غیراستاندارد بودن محصولات غذایی شد و گفت: ممکن است برخی اظهارنظرها آسیب زیادی به صنایع بزند به همین دلیل باید با دقت کامل در این زمینه عمل شود.

وی با اشاره به اینکه باید بین آب معدنی و آشامیدنی تفکیک قائل شویم، گفت: در حال حاضر واحدهای تولید آب معدنی و آب آشامیدنی هم از سازمان ملی استاندارد و هم از سازمان غذا و دارو مجوز و پروانه های لازم را دریافت می کنند و تحت نظر دو سازمان کار می کنند. درباره این شائبه نیز که واحدهای تولید آب معدنی از آب چاه برای تولید محصول خود استفاده می‌کنند، بررسی‌هایی انجام شده اما تاکنون موردی کشف نشده است.

ifif.ir

نظر
صنعت : پیشرفت کیفی صنایع غذایی غیرقابل انکار است
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۵ ۱۶:۳۷:۴۸ (63 بار خوانده شده)

مدیرکل غذای سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه سیاست این سازمان کاهش نظارتها در بخش تولید و افزایش نظارتها بر بخش توزیع است، گفت: در حال حاضر 70 درصد نظارتها در بخش تولید و 30 درصد در بخش نظارت است که این نسبت باید معکوس شود.

به گزارش خبرنگار روابط کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران، هدایت حسینی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران با اشاره به اینکه همکاری با تشکلها و انجمن های تخصصی در دستور کار دولت قرار گرفته است، افزود: به دلیل اهمیت صنعت غذا به صورت ویژه با کانون انجمن های صنایع غذایی تفاهم نامه امضا کردیم. البته به صورت جداگانه با تشکلهای عضو کانون نیز همکاریهایی داشته ایم که از آن جمله می توان به انجمن های روغن زیتون، برنج و لبنی اشاره کرد.

او با اشاره پیشرفت صنعت غذای کشور در زمینه ارتقای کیفیت محصولاتش گفت: در این زمینه می توان به صنعت آرد کشور اشاره کرد که با غنی سازی آن هم اکنون شاهد این هستیم که مشکلاتی نظیر فقر آهن در کشور کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.

مدیرکل غذای سازمان غذا و دارو با بیان اینکه هدف ما و بخش خصوصی یکی است، افزود: قرار است تیمی به صورت ویژه نحوه اجرای مفاد تفاهم نامه بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنایع غذایی را پیگیری کنند.

هدایت حسینی عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر تولید در کشور مظلوم است و ما به عنوان یک نهاد دولتی باید جلوی تولید سنگ نیندازیم. بخش خصوصی نیز باید عملکرد ما را نقد کرده و به راهکار ارائه دهد.

وی گفت: در راستای حمایت از تولید در دوره قبل با گمرک توافق کردیم تا مواد اولیه تولیدکنندگان با تسهیلات وارد شود و در عین حال بهبود فضای کسب وکار و رفع موانع تولید نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه صنعت غذا جزو معدود صنایع مزیت دار کشور محسوب می شود، اظهار کرد: 100 هزار پروانه تولید یا واردات مواد غذایی در کشور وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو صادر شده است که نظارت بر این تعداد واحد بدون مشارکت انجمنها تخصصی ممکن نیست.

ifif.ir

نظر
صنعت : تقلبی بودن 99 درصد آبلیموی موجود در بازار
فرستنده asgari در تاريخ ۱۳۹۳/۵/۱۵ ۱۶:۳۶:۱۳ (96 بار خوانده شده)

دبیر سندیکای صنایع کنسرو از تقلبی بودن 99 درصد از آبلیموهای موجود در بازار خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی پایگاه خبری کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران، محمد میررضوی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین سازمان غذا و دارو و کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران توضیح داد: آبلیموهایی که در حال حاضر مصرف می کنیم به جز موارد استثنایی که خودشان در منازل تولید می کنند 99 درصد تقلبی بوده و آبلیموی طبیعی در بازار بسیار کم است که متاسفانه این وضعیت باعث شده سود سرشاری نصیب متقلبان شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین کنسرو تن ماهی دنیا تولید کشور تایلند است، اظهار کرد: این کنسرو در داخل ترکیبی از آب و روغن قرار دارد و البته سازمان استاندارد هنوز استاندارد آن را تائید نکرده است. این کنسرو بسیار بهتر از کنسروهای کنونی است که در آنها روغن مایع وجود دارد و متاسفانه برخی به اشتباه فکر می کنند روغن داخل کنسرو تن ماهی همان روغن ماهی بوده و آن را مصرف می کنند.

وی افزود: ترکیب آب و روغن در کنسرو تن ماهی اولا باعث می شود از دورریز حجم زیادی روغن بدون هیچ مصرف خاصی جلوگیری شود و ثانیا با کاهش نقطه جوش کنسرو در هنگام گرم کردن آن در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

وی گفت: پیشنهاد ما این است که هرچه زودتر استاندارد مربوط به کنسرو تن ماهی اصلاح شده و استاندارد بهترین کنسرو تن ماهی دنیا مورد تائید قرار بگیرد چرا که این کار هم به نفع مصرف کنندگان خواهد بود و هم باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف روغن در کشور خواهد شد.

ifif.ir

نظر
(1) 2 3 4 ... 9 »